Milan, një 4-3-1-2 në infermieri (FOTO LAJM)

Gabriel
Ndodhet një 4-3-1-2 kuqezi i ndalur në bokse, në infermieri. Në shtpinë e Milanit Massimiliano Allegri duhet të bëjë llogarit me një numër shumë të madh dëmtimesh, mes të cilëve edhe disa lojtarë shumë të rëndësishëm për formacionin bazë. Kjo ka bërë që "Gazzetta dello Sport" të dizenjojë edhe një formacion, i cili do vlente realisht edhe në fushën e lojës.


Gabriel në portë, De Sciglio dhe Abate në krahë, Silvestre dhe Bonera në qëndër; në mesfushë Montolivo dhe Poli dhe në fazën sulmuese treshja Kaka-El Shaarawy-Pazzini.

Më i fortë ky apo formacioni që do të zbresë të mërkurën në fushë përballë Celtic?... /albeu.com/
Shtuar më 17/09/2013, ora 11:27
Ndeshja e fundit
18/05/2014, ora 15:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e AC Milan në Albeu
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori