"Miniera" Porto, 601 milionë në 10 vjet shitje (FOTO LAJM)

Deco-Barcelona: 21m
Nëse flisni për krizë financiare në futboll lini jashtë diskutimit Porton, ekipin e famshëm portugez që më shumë se cilido ekip tjetër në Europë arrin të blejë shumë lirë dhe të shesë më pas shumë shtrenjtë. Shembulli më i fundit është i Danilos, i shitur te Real Madrid për 31,5 milionë euro.

Por braziliani është seria e fundit e një sërë shitjeshnisin që me vitin 2004.

Sipas një studimi të Portalit Albeu, në 10 vjet Porto ka mundur të arkëtojë plot 601 milionë euro vetëm nga shitjet, ku spikasin ato të James Rodriguez dhe Falcaos për 45 milionë euro, apo Hulk për 40 milionë.

Një shembull që duhet ndjekur edhe nga klube të tjera. /albeu.com/

Shtuar më 01/04/2015, ora 14:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori