Miq të mirë në kombëtare, por rival në Derbin e Italisë (FOTO)

Krahët kroat

Në njërën anë Mario Mandzukic, e në anën tjetër Ivan Perisic. Njihen si shokë të mirë në kombëtare, por edhe sakrificën e madhe që japin për skuadrat ku luajnë. Kësaj dysheje i shtohet edhe Marcelo Brozovic, që luan në mesfushë te Interi
Sonte në mbrëmje, në Torino, do të jenë të shumtë lojtarët e huaj të nivelit të lartë, të cilët do të zbresin në fushë.

Disa do të jenë përballë njëri-tjetrit si kundërshtarë, por në kombëtaret e tyre janë miq dhe luajnë shumë mirë së bashku.

Më poshtë mund t’i shihni disa nga duelet e bashkëkombësve, ku në fund pa marr parasysh rezultatin përqafimet nuk do të mungojnë.


Shtuar më 05/02/2017, ora 17:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori