Moda e parametrave zero, ja 17 "blerjet" e Milanit (FOTO LAJM)

ALEX
Siç është bërë traditë tashmë, Milani vazhdon të operojë në merkaton e parametrave zero, një strategji që e ndihmon klubin kuqezi të përmbushë hapësirat në skuadër pa shpenzuar asnjë qindarkë. Tre goditjet e Gallianit për këtë verë: Agazzi, Alex dhe Menez janë marrë gjithashtu me parametra zero duke iu paguar vetëm rrogën vjetore.

Por siç shkruan "Tuttosport", Milani ka vite që ndjek këtë politikë, duke sjellë në skuadër disa lojtarë shumë cilësorë pa futur duart në xhep. Kujtojmë këtu Cafu, Montolivo apo Van Bommel. /albeu.com/

Shtuar më 06/06/2014, ora 13:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori