Mourinho "qan" largimin e Gerrard (FOTO LAJM)

Jose Mourinho dhe Brendan Rodgers në tunelin e "Anfield Road"
Teknikut të Chelsea-t Jose Mourinho nuk i pëlqen largimi i Steven Gerrard nga Liverpool në fund të këtij sezoni. Tekniku portugez është shprehur se do të dëshironte që kapiteni i "The Reds" të vazhdonte të ishte pjesë e Premier League-s".

"Nuk jam i lumtur që Gerrard po largohet. Do doja që premier League të mbajë futbollistë të mirë gjithmonë. Unë besoj se ai ka shumë cilësi për të luajtur këtu", ka thënë "Special One".

Steven Gerrard pritet të transferohet në Major Legue Soccer në SHBA, te ekipi i Los Angeles Galaxy. /albeu.com/
Shtuar më 21/01/2015, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori