Ndodh në Francë, klubi amator ja kalon Realit për sponsor (FOTO LAJM)

Skuadra franceze FC Chambly, është ngjitur për herë të parë në divizionin e dytë, dhe për të mbijetuar në këtë ligë ajo ka firmosur me plot 10 sponsor.

Drejtuesit e klubit padyshim që e justifikuan këtë zgjedhje të tyre pa bërë asnjë hap prapa me problemet financiare që kanë mbërthyer këtë klub: "Na falni për sponsorët e shumtë, por na duhen para, theksonin drejtuesit e skuadrës së Chambly.

Chambly, është një klub i themeluar nga një grup tifozësh interistë në vendin transalpin në fund të viteve 80.
Shtuar më 01/08/2019, ora 14:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori