Në 30 vjetorin e rrëzimit, ekipi gjerman "krijon" murin e Berlinit (FOTO LAJM)

Në kuadër të javës së 11-të ishte paraparë të luhej ndeshja mes Hertha Berlinit dhe Leipzigut.

Pikërisht në këtë datë para 30 viteve kishte ndodhur shkatërrimi i murit të Berlinit, saktësisht më datë 9 nëntor 1989, shkruan Indeksonline.

Ekipi i Hertha Berlinit rikrijoi murin brenda stadiumit me një koreografi interesante para fillimit të ndershjes, kur lojtarët veç ishin në fushë.
Shtuar më 09/11/2019, ora 18:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori