Nga CR7 te Ibra, yjet që rrezikojnë Botërorin (FOTO LAJM)

1. Cristiano Ronaldo - Portugali
Si mund të jetë Botërori "Brazil 2014" pa klasin e Cristiano Ronaldos? Sigurisht që shumë më i varfër nga një vështrim teknik por edhe ekonomik për organizatorët e kompeticionit më të madh futbollistik në planet. Por gjithësesi rreziku qëndron. E njëjta gjë vlen edhe për yje të tjerë të futbollit botëror duke filluar nga Zlatan Ibrahimoviç e për të përfunduar te Edinson Cavani, kombëtaret e të cilëve duhet të luajnë edhe dy ndeshje play-off për të prerë biletën për në "Brazil 2014".

Por përpos emrave të sipërpërmendur, ka edhe disa yje që nuk do të jenë në Botërorin e ardhshëm ku bie në sy emri i Gareth Bale dhe Robert Lewandoewski. /albeu.com/
Shtuar më 16/10/2013, ora 12:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori