Nga futbollist i Realit në bodybuilder (FOTO LAJM)

Luis Vidal, ish futbollist i Real Madrid, është bërë Mister Universi në kategorinë master. Ai është 45 vjeç, ku 12 prej të cilave i ka shpenzuar tek të rinjtë "Los Blancos" nën drejtimin e Toni Grande, zëvëndësi i Vicente Del Bosque-s.

"Vlerat që më mësuan te Real Madrid, këmbëngulja dhe gara, më kanë ndihmuar të bëhem Mister Univers", shpjegon Luis.

Si futbollist ai ka qënë mbrojtës i krahut të djathtë dhe siç tregojnë ish shokët e skuadrës ka qënë një lojtar shumë i fortë.

Por në moshën 21-vjeçare ai vendosi të heqë dorë nga futbolli dhe u bë bodybuilder
Shtuar më 17/10/2014, ora 10:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori