Nga Lumezzane te Milani, ja të gjitha fanellat e Balotellit (FOTO LAJM)

Prill 2006, ende pa mbushur 16 vjeç Mario Balotelli debuton në Serie C1 me fanellën e Lumezzane.
Pëlqej
Liverpool dhe Milan kanë gjetur gjuhën e përbashkët për transferimin e Mario Balotellit në "Anfield Road". Klubi anglez do ti paguajë kuqezinjëve 16 milionë sterlina, ndërsa nga momenti në moment pritet edhe zyrtarizimi i operacionit.

Për këtë arsye, Portali Albeu ju sjell në foto-galerinë e mësipërme të gjitha ekipet që ka luajtur Super-Mario duke filluar nga Lumezzane në Serie C1 kur ishte ende 16 vjeç e deri te skuadra 7 herë kampion Europe. /albeu.com/
Shtuar më 21/08/2014, ora 15:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori