Nga mit në "Mister" Zizu, karriera e një legjende (FOTO LAJM)

2. Karrieren e vazhdoi ne skuadra e Bordeaux
Një mit i rrethuar me një talent të veçantë. Kështu është cilësuar shpesh herë Zinedinë Zidane. Me një karrierë të jashtëzakonshme si futbollistë, ai rikthehet në botën magjike të futbollit të madh, por tashmë si trajner, raporton Albeu.

Platin, Maradona dhe Crujiff provuan të bëheshin trajnerë të mëdhenj, por dështuan. Askush nuk i ka dhuruar asgjë, dhe ndoshta as Fiorentin Perez.

Fati i karrierës së tij si strateg varet nga vet ai. /albeu.com/
Shtuar më 05/01/2016, ora 16:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori