Një vit i paharrueshëm për Ronaldon, ja statistikat dhe trofetë (FOTO)

Ndeshjet- golat dhe asist
Cristiano kompletoi një 2016 plot me tituj individual dhe kolektiv.

"2016 është viti më i mirë i karrierës sime. Janë ngritur shumë pikëpyetje, por kam fituar me ekipin tim dhe klubin tim. Nuk kisha asnjë dyshim se unë mund të merrja këtë trofe. Ka qenë një vit i jashtëzakonshëm në nivelin personal, por dhe ekipor të cilin nuk do ta harrojë asnjëherë", deklaroi portugezi sapo mori çmimin e lojtarit më të mirë të FIFA-s.

Portugezi në këtë mënyrë shtoi një tjetër trofe në palmaresin e tij, dhe vështirë së do të jetë i fundit pasi ai po kalon një super formë. Siç duket dhe nga statistikat në galerinë m ë lart numrat e tij janë të jashtëzakonshme./albeu.com/

Shtuar më 10/01/2017, ora 16:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori