Nota e Xhakës dhe Mustafit pas humbjes së Arsenalit (FOTO LAJM)

Newcastle përmbysi rezultatin kundër Arsenalit për të fituar në fund me shifrat 2-1. Pavarësisht humbjes, Xhaka dhe Mustafi janë vlerësuar si dy më të mirët për “Topçinjtë”.

Golin e vetëm për Arsenalin e shënoi Lacazette që u vlerësuar me notën 7.4

Ndërsa për Newcastle shënoi Perez dhe Ritchie. Spanjolli u velrësua si lojtari i ndeshjes me notën 8.4, ku skocezi me notën 7.7.

Në këtë ndeshje nga minuta e parë luajtën dy shqiptarët, Granit Xhaka e Shkodran Mustafi dhe pavarësisht humbjesArsenalit, ata ishin në mesin e tre më të mirëve për ekipin e Arsene Wenger.
Shtuar më 15/04/2018, ora 17:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori