E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
Nuk quhej Skënder, zbulohet emri rus i Gjinushit

Skëndër Gjinushi u zgjodh mes debatash sot në krye të Akademisë së Shkencave duke qenë kështu një kandidaturë politike e maxhorancës.

Artan Fuga dhe personazhe të tjetër të njohur kundërshtuan kandidimin e tij, megjithatë Gjinushi tashmë është kreu i Akademisë së Shkencave.

Zgjedhja e tij në krye të këtij institucioni ka bërë që gazetarët të kërkojnë më tej në lidhje me të duke bërë një zbulim të çuditshëm.

Gjinushi ka mbajtur emrin rus "Sasha" deri në një farë moshe. Kjo gjë është e pasqyruar edhe në formularin e vetëdeklarimit të tij.

Gjinushi e ka ndërruar emrin më vonë duke e vendosur Skënder. /albeu.com/
Shtuar më 24/05/2019, ora 16:17
Bert spahiu
e Shtunë 25 Maj 2019, Ora 12:57
Kokrra spiunit,komunist legen
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori