Numrat e veçantë në futboll, ja arsyet e zgjedhjes (FOTO LAJM)

Mario Balotelli 45 - e konsideron numrin e tij të fatit (4+5 baraz 9)
Pëlqej
Disa vite më parë numrat e fanellave nisnin kryesisht me numrin 1 që e mbante portieri dhe përfundonin me numrin 11 që e mbante sulmuesi. Por me kalimin e viteve gjërat evoluan dhe dolën në skenë portierë me numrin 9 apo sulmues me numrin 0 apo 2.

Mario Balotelli, i cili firmosi dje për Liverpoolin, vendosi të mbante sërish numrin 45, që e ka mbajtur edhe te Milani, Manchester City apo Interi duke e konsideruar numrin e tij të fatit.

Ne i kemi hedhur një sy përzgjedhjes së numrave që bëjnë futbollistët, arsyet e tyre dhe kemi nxjerrë në foto-galerinë e mësipërme disa prej rasteve më interesante dhe të veçanta. /albeu.com/
Shtuar më 26/08/2014, ora 15:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori