Panucci rikthehet te Lenjani ky i fundit me lot në sy i thotë JO (FOTO LAJM)

Futbollisti i Kombëtares, Ermir Lenjani, ka reaguar ditën e sotme në rrjetet sociale, për vendimet e trajnerit Panucci.

Anësori i majtë që aktivizohet tek Sioni në Zvicër, u la pa ftesë për ndeshjet e muajit mars ndaj Turqisë dhe Andorës, ndërkohë që siç shkruan vetë lojtari, është thirrur nga trajneri pas lëndimit të 3 elementëve ditën e parë të grumbullimit.

Në një shkrim në rrjetet sociale, Lenjani shprehet se, me lot në sy, ka vendosur të mos e pranojë ftesën, tani që Panuçi u kujtua për të, e se nuk do të grumbullohet më me Kombëtaren, sa të jetë Panuçi aty.

POSTIMI I ERMIR LENJANIT

Që nga viti 2013 jam pjesë e Kombëtares shqiptare dhe ndihem krenar për këtë gjë. Saherë jam ftuar e kam pranuar ftesën me dëshirën më të madhe pasi çdo herë kur e kam veshur fanellën kuq e zi e kam veshur me shumë dashuri. Kam qenë gati gjithmonë, kam sakrifikuar shumë, jam gjakosur, kam qarë e kam qeshur si futbollist i Shqipërisë. Kam pranuar edhe stolin, por jam respektuar gjithmonë. Tani në dy vitet e fundit jam duke kaluar nëpër një formë shumë të mirë, por po injorohem nga trajneri momental i Kombëtares. Nuk kam luajtur asnjë minut në Ligën e Kombeve, por nuk kam bërë zhurmë dhe kam vazhduar të punoj edhe më fort. Kur lëndohen 4-5 lojtarë trajnerit i bie në mend që luan dikund Ermir Lenjani dhe më dërgon ftesë. Faleminderit, por JO. Me lot në sy e them se nuk do të grumbullohem më me Kombëtaren sa të jesh ti aty. Kam kontribuar shumë dhe meritoj respekt. Dashuria ime për Shqipërinë është më e madhe se urrejtja jote për mua. Unë kam qenë, jam dhe gjithmonë do të jem djal i Shqipërisë, ndërsa ti je vetëm kalimtar. /albeu.com/
Shtuar më 18/03/2019, ora 18:55
Trump
e Martë 19 Mars 2019, Ora 08:52
Po ec ore manijak... ti don te luash deri ne pension deri kur ti mbush 65 v..?! E te tjeret nuk duan te luajn per kombtaren ore majmun edhe pse ka me te ri se ti dhe me te talentuar se ti !? A mendon se kjo eshte pron e jote se ta ka bo baba!!!! Ec mytu e ha m...!!!!
Trump
e Martë 19 Mars 2019, Ora 09:02
Po ec ore manijak... ti don te luash deri ne pension deri kur ti mbush 65 v..?! E te tjeret nuk duan te luajn per kombtaren ore majmun edhe pse ka me te ri se ti dhe me te talentuar se ti !? A mendon se kjo eshte pron e jote se ta ka bo baba!!!! Ec mytu e ha m...!!!!
Trump
e Martë 19 Mars 2019, Ora 09:03
Po ec ore manijak... ti don te luash deri ne pension deri kur ti mbush 65 v..?! E te tjeret nuk duan te luajn per kombtaren ore majmun edhe pse ka me te ri se ti dhe me te talentuar se ti !? A mendon se kjo eshte pron e jote se ta ka bo baba!!!! Ec mytu e ha m...!!!!
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori