Pas triumfit të Kosovës, tërbohen mediat serbe (FOTO LAJM)

Kosova arriti të triumfonte ndaj Çekisë me përmbysje në takimin e vlefshmë për Grupin A të eliminatoreve të Europianit falë golave të Muriqit dhe Vojvodës.

Kjo fitore i ngjiti “dardanët” në vendin e parë, teksa kualifikimi në Europian duket shumë pranë. Ndërkohë kjo fitore madhështore e djemve të Bernard Shaland, duket se i ka “djegur” serbëve.

“I ashtuquajturi ekip i Kosovës ka mundur Çekinë me rezultat 2:1, duke vazhduar kështu ecurinë e jashtëzakonshme pa humbje”, shkruan në serbisht portali “B92”.
Shtuar më 07/09/2019, ora 18:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori