Përcaktohen 13 qytetet e "Euro 2020" (FOTO LAJM)

LONDRA - Finale dhe gjysmëfinalet
Pëlqej
Janë përzgjedhur gjatë ceremonisë së mbajtur në Nyon të Zvicrës 13 qytetet që do të presin finalet e "Euro 2020", kompeticioni që për herë të parë nuk do të zhvillohet në një ose dy shtete fikse.

Gjysmëfinalet dhe finalja e madhe do të luhet në "Wembley" të Londrës, ndërsa takimet e tjera janë ndarë mes Baku, Mynih, Roma, Bruksel, Dublin, Amsterdam, Glasgow, Bukuresht, Budapest, Shën Petersburg, Kopenhagen dhe Bilbaos.

Bie në sy mospërfshirja e asnjë qyteti ballkanik edhe pse më parë kandidatë kanë qënë disa prej tyre. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 14:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori