Porto, Chelsea, Inter, Real, ja numrat e Mourinhos (FOTO LAJM)

Total - 597 ndeshje 411 fitore; 113 barazime; 73 humbje
Ai është një prej personazheve më të rëndësishëm të futbollit në vitet e fundit. Në qëndër të vëmëndjes jo vetëm brenda fushe por edhe jashtë. Trajneri më i dashur për tifozët e Portos, Inter dhe Chelsea, fitues i 2 Champions League-ve në pak vite si dhe fitues i shumë trofeve të tjerë në Portugali, Angli, Itali dhe Spanjë.

Jose Mourinho ose "Special One", një prej trajnerëve më të pagaur në botë, le Real Madrid për tu rikthyer te Chelsea ku e presin si hero, ndërsa pas la një sezon të dështuar duke mos arritur të fitojë asnjë trofe.

Por si ka qënë ecuria e tij te Porto, Chelsea, Inter dhe Real Madrid? Shikoni foto-galerinë e mësipërme. /albeu.com/
Shtuar më 28/05/2013, ora 15:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori