Porto-Napoli, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

PORTO (4-3-3)
Një ndër sfidat më interesante që ofron sot Europa League është pa dyshim ajo e "Stadio o Dragao"-s mes vendasve të Portos dhe italianëve të Napolit. Portugezët pothuajse e kanë humbur kampionatin përballë Benfikës ndaj dhe Europa duket si shpëtimi i vetëm i sezonit, ndërsa Axurrët duan ta rikthejnë trofeun në shtëpi që prej kohëve të arta të Maradonës.

Të dy ekipet kanë qënë pjesë e fazës së grupeve të Champions League dhe bëjnë një futboll sulmues ndaj dhe pritet një takim i bukur dhe me gola.

Ndeshja starton në ora 19.00. /albeu.com/
Shtuar më 13/03/2014, ora 10:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori