Premier League, 6 blerjet e sezonit (FOTO LAJM)

1. SANTI CAZORLA (Arsenal)
Një lojtar që më ra në sy që kur luante te Vilareali. E kam kërkuar ta marr te Totenhemi me këmbëngulje, sepse ka cilësi teknike fantastike, por s’ia arrita dot. Fati i buzëqeshi Vengerit. Shitën Fabregasin për 40 mln paund, por e zëvendësuan me një diamant për gjysmën e këtyre parave.
Gjatë merkatos së verës në Premier League u bënë disa lëvizje me emra të njohur dhe jo shumë të njohur nga brënda kampionatit por edhe jashtë tij. Chelsea, City, Tottenham, Arsenal dhe United bënë disa goditje me vlerë, pavarësisht shiofrave, të cilat që në startin e sezonit të ri kanë treguar se i meritojnë shepnzimet e kryera.

Sigurisht që nëse do të merreshim me të gjithë lista do të ishte shumë e gjatë por ne kemi zgjedhur 6 prej tyre, të cilët në bazë të asaj që po tregojnë me klubet e reja dhe të kaluarën jo të këndshme në klubet e mëparshme, i kemi quajtur "blerjet e sezonit".

ekipet nga vijnë ishin thjesht lojtar stoli dhe të panevojshëm por te ekipet e reja janë rikthyer te goli dhe te loja e mirë. Te disa të tjerë nuk besohej shumë por po tregojnë se janë futbollistë të nevojshëm për klubet dhe të talentuar. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2012, ora 14:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori