Premier League, emrat më të nxehtë të merkatos (FOTO LAJM)

David Villa - Barcelona
Pëlqej
Premier League prej ditësh është futur në ethet e merkatos së janarit. Skuadra që duan të përforcohen për të arritur objektivat sezonalë, futbollistë që duan të ikin dhe shuma të mëdha parash që qarkullojnë. Kjo është ajo që reflektohet në këto ditë të para të janarit kur të gjithë klubet kanë nisur punët intesivisht për të afruar në skuadër elementët e duhur.

Ekipet elitare të Premier League-s si: Arsenal, Liverpool, Chelsea, Machester United dhe City janë edhe klubet që kanë buxhetin më të madh në dispozicion për të ndërhyrë në merkato.

Arsenal duket më aktivi teksa kërkon disa emra për merkaton e dimrit si: Villa (Barcelona), Lopez (Atletico) apo Huntelaar (Schalke). Për arritjen e objektivave Topçinjtë kanë në dispozicion një buxhet prej 70 milionë sterlinash.

Chelsea: Taison (Metallist Kharkiv), Schurrle (Bayer Leverkusen), Falcao (Atletico Madrid, below), Higuain (Real Madrid); Midfielder — Lucas (Liverpool), Benat (Real Betis), Paulinho (Corinthians). Buxheti: 40 milionë

Man.City: Huntelaar (Schalke), Falcao (Atletico Madrid), Higuain (Real Madrid), Llorente (Athletic Bilbao); Midfielder — Paulinho (Corinthians), Benat (Real Betis), Fernandinho (Shakhtar). Buxheti: 30 milionë

Man.Utd: Zaha (Crystal Palace); Midfielder — Halilovic (Dinamo Zagreb); Defender — Garay (Benfica), Ogbonna (Torino). Buxheti: 30 milionë. /albeu.com/Shtuar më 04/01/2013, ora 16:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori