Premier League, ja Top 6 transferimet më të shtrenjta (FOTO LAJM)

Angel Di Maria (Real Madrid-Manchester United) - 60 milionë sterlina
Pëlqej
Angel Di Maria do të jetë së shpejti futbollist i Manchester United. Sipas shtypit spanjoll, akordi mes Real Madrid dhe klubit anglez është duke u mbyllur për shifrën e 70 milionë eurove.

Argjentinasi, që pritet të mbajë fanellën me numrin 7, do të përfitojë 60 milionë në 5 vjet, pra 12 milionë euro në sezon.

Por me këtë transferim "Djajtë e Kuq" jo vetëm kryejnë transferimin më të shtrenjtë në historinë e klubit por edhe atë të të gjithë historisë së futbollit britanik.

Vendi i parë deri tani mbahet nga Fernando Torres për të cilin Chelsea pagoi plot 50 milionë sterlina për ta marrë nga Liverpooli. /albeu.com/
Shtuar më 24/08/2014, ora 15:00
balo lexhi
e Shtunë 30 Gusht 2014, Ora 12:44
angel di maria besoj se do jet lojtari qe do ta nderoj manchester united ne chempions lige me fitoren
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori