Protesta në Prishtinë bashkon ‘Plisat’ me ‘Shqiponjat’

Dy grupet e tifozëve në rivalitet të ashpër kundrejt njëra-tjetrës, “Plisat” dhe “Shqiponja” janë bërë bashkë sot në protestën e mbajtur në Prishtinë.

Në këtë mënyrë, protesta shërbeu edhe për bashkimin e dy grupeve të tifozëve që kaq herë kanë qenë kundër njëra-tjetrës.

Tifozat vendas të Plisave kanë pritur edhe tifozët nga Peja, “Shqiponjat” për të protestuar së bashku me flamuj kombëtar.

Një bashkim i këtillë është dëshmuar edhe në rrjetin social Facebook./albeu.com/

Shtuar më 27/01/2015, ora 22:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori