PSG-Barça, 9 yjet e përbashkët (FOTO LAJM)

Richard Dutruel: 91-96 Paris Saint Germain / 00-02 Barcelona
PSG-Barcelona. Kjo është një prej dy çerekfinaleve që luhen sot në kompeticionin më të rëndësishëm për klube në Europë, Champions League. Francezët, pas ardhjes në krye të klubit të miliarderëve nga Katari dhe pas afrimit në skuadër të shumë yjeve, pretendon të ndalë hapin e Barcelonës së Messit, Xavit, Iniestas e shumë kampionëve të tjerë.

Sfida e parë luhet në Paris ndërsa dueli i dytë pas një jave në Katalunjë. Por aspekti në të cilin duamprekim këtë sfidë është ajo që lidhet me futbollistët që kanë veshur gjatë karrierës së tyre të dy fanellat.

"Sport.Albeu.com" ju sjell në foto-galerinë e mësipërme 9 futbollistët që kanë luajtur për të dy skuadrat dhe ky spikasin dy emra: Ronaldinho dhe Ibrahimoviç. /albeu.com/
Shtuar më 02/04/2013, ora 09:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori