Rashica në formacionin e javës në Eredivisie (FOTO)

2016-ta ka nisur mbarë për Milot Rashicën, i cili në në javën e 18 të Eredivizje realizoi golin e parë në fitoren 0-2 të Viteshes në fushën e Cammburit.

Portali holandez voetbalprimeur.nl e ka përshirë sulmuesin e përfaqësueses së 21-vjecarëve të Shqipërisë në formacionin e javës, duke i rezervuar edhe një paragraf ku shkruhet se Rashica edhe gjatë fundjavës së kaluar ishte shumë i saktë dhe arriti të realizonte golin e tij të shtatë në këtë sezon të Eredivisie.
Shtuar më 19/01/2016, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori