Rashica poston fotot që bën krenarë çdo shqiptar (FOTO LAJM)

Ka përfunduar sezoni në Holandë, ku kampion u shpall në xhiron e fundit Feyenoordi, që e mundi 3:1 skuadrën e Heracles, për të fituar titullin pas 18 vjetësh. Hera e fundit kur kishin triumfuar ishte sezoni i largët, 1998/99.

Pjesë e këtij kampionati me emocione, spektakël dhe gola të shumta ishin edhe shqiptarët, në mesin e tyre edhe ylli i Kosovës, Milot Rashica.

Rashica tregoi edhe këtë edicion se është lojtar me të ardhme të ndritur, për çka edhe ka zgjuar interesimin e disa skuadrave angleze e gjermane.

Ai e mbylli sezonin me Vitessen me 38 paraqitje në gjitha garat, ku ka shënuar katër gola teksa ka dhuruar 13 asiste, i cili ndihmoi Vitessen të fitojë 3:0 ndaj Roda JC Kerkrade në sfidën e fundit të sezonit, shkruan Gazeta Express.

Teksa ka fituar edhe një trofe, që e ka festuar me flamurin e Kosovës dhe Shqipërisë. Ai gjatë ditës ka postuar një tjetër foto, duke treguar kështu se është krenar me prejardhjen e tij. /albeu.com/


Shtuar më 14/05/2017, ora 19:10
Toti
e Dielë 14 Maj 2017, Ora 19:45
As pak krenar !! Ateher ne te maqedonis duhej te dy flamujt ti ngitim at te "maqedonis" dhe at shqiptar per te qen ndokush krenar !?! Ska tjera lecka o bilbil ooo nje eshte i yni kuq e zi me shqiponj.. tjerat jane pacavra per toalet..
Adipr
e Dielë 14 Maj 2017, Ora 20:49
Te krahasosh flamurin e Kosoves qe eshte shtet i shqiptareve me ate te maqedonise eshte nje nder idiotizmat me te medhenj te koheve moderne, si nuk te vjene turp o i mjer...
Toti
e Dielë 14 Maj 2017, Ora 21:30
Ore i prapambetur ti jeton ne kosove dhe ke nje flamur e kurse une jetoj ne maqedoni poashtu edhe une kam nje flamur por te dyjet jane lecka ore njeri i kohes se lasht.!! Nuk e din se me cka krenohesh ore debil... nese ti krenohesh me at leck te kaltert pse un mos te krenohem me at te maqedonis?..
Bozo
e Dielë 14 Maj 2017, Ora 21:35
Po cfar simboli shqiptar ka ky flamur i kosoves qe ti te identifikohesh si shqiptar ore i mjer ore neandertal? Ky eshte i te gjithve : serbeve,romeve,shqiptareve ,turqve etj etj...po ne maqedoni nuk ka shqiptar e ne mal te zi ata nuk kane flamur te shtetit te tyre?!! Po mshile at byth e mos ha shume e shume..
Bozo
e Dielë 14 Maj 2017, Ora 21:35
Po cfar simboli shqiptar ka ky flamur i kosoves qe ti te identifikohesh si shqiptar ore i mjer ore neandertal? Ky eshte i te gjithve : serbeve,romeve,shqiptareve ,turqve etj etj...po ne maqedoni nuk ka shqiptar e ne mal te zi ata nuk kane flamur te shtetit te tyre?!! Po mshile at byth e mos ha shume e shume..
Bozo
e Dielë 14 Maj 2017, Ora 21:37
Po cfar simboli shqiptar ka ky flamur i kosoves qe ti te identifikohesh si shqiptar ore i mjer ore neandertal? Ky eshte i te gjithve : serbeve,romeve,shqiptareve ,turqve etj etj...po ne maqedoni nuk ka shqiptar e ne mal te zi ata nuk kane flamur te shtetit te tyre?!! Po mshile at byth e mos ha shume e shume..
Drenica
e Dielë 14 Maj 2017, Ora 21:40
Po cfar simboli shqiptar ka ky flamur i kosoves qe ti te identifikohesh si shqiptar ore i mjer ore neandertal? Ky eshte i te gjithve : serbeve,romeve,shqiptareve ,turqve etj etj...po ne maqedoni nuk ka shqiptar e ne mal te zi ata nuk kane flamur te shtetit te tyre?!! Po mshile at byth e mos ha shume e shume..
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori