Real-Atletico, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

REAL MADRID (4-3-3)
Avantazhi 2-0 i arritur në "Vicente Calderon" favorizon Atletico Madridin që në ndeshjen e kthimit të Kupës së Mbretit ndaj Real Madrid vjen më i qetë. Por përballë "Los Blancos" llogaritë nuk quhen asnjëherë të mbyllura kështu që derbi i sotëm në "Santiago Bernabeu" pritet të jetë emocionues në çdo sekondë të tij.

Kjo është ndeshja e parë për Cristiano Ronaldon pas "Topit të Artë", ndaj dhe pritet një festë para fillimit të ndeshjes, ndërsa nga ana tjetër Simeone duhet të bëjë pa Mandzukiç dhe me shumë gjasa titullar do të niset Torres.

Real Madrid-Atletico Madrid starton në ora 20:00. /albeu.com/
Shtuar më 15/01/2015, ora 12:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori