E FUNDIT/ Aksident në Korçë, plagosen rëndë 4 persona
Rekordi, Messi dhe Ronaldo 9 herë së bashku në formacionin e vitit (FOTO LAJM)

2007
Besojeni ose jo, por Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo po shkruajnë historinë e futbollit botëror. Një statistikë shumë interesante i lidh këta dy yje së bashku.

Pak ditë më parë në Zurich u votua për herë të 12-të për formacionin më të mirë të vitit, ndërkohë që në 9 raste në të kanë qenë së bashku Messi dhe Ronaldo. Një rekord absolut që vështirë të thyhet nga ndonjë dyshe tjetër në historinë e futbollist, raporton Albeu.

Ne ju sjellim 9 formacinet që nga viti 2007 dhe deri në 2015, ku kanë qenë së bashku Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Duhet të ndjehemi me fat që jetojmë në epokën e tyre. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2016, ora 12:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori