Rekordi i Chelsea-t, 30 futbollistë të huazuar (FOTO LAJM)

1. Tomas Kalas – Koln
Kryesuesit e Premier League-s, Chelsea, numërojnë një numër rekord futbollistësh të huazuarekipe dhe kampionate të tjera. Numri i tyre, bashkë me Fernando Torres, që iu shit Milanit dhe më pas kaloi te Atletico Madrid, shkon në 30.

Një numër i madh me të cilin mund të krijohen disa ekipe.

Një pjesë e tyre është huazuar për të gjithë sezonin, ndërsa nj[ë pjesë e tyre edhe mund të rikthehen në "Stamford Bridge". /albeu.com/
Shtuar më 09/01/2015, ora 14:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori