Rënditja e UEFA-s, Top 10 kampionatet e Europës (FOTO LAJM)

LA LIGA
Pëlqej
Nëpërmjet faqes së saj zyrtare në internet UEFA ka publikuar rënditjen e re të Ligave pas ndeshjeve të zhvilluara në Champions dhe Europa League.

Në krye të klasifikimit qëndron Spanja, e ndjekur nga Anglia dhe Gjermania.

Italia qëndron e pestë pas Portugalisë por ka ngushtuar diferencën krahasuar me rënditjen e shkuar.

Përsa i përket Superligës shqiptare ajo rënditet në vendin e 42, 3 vende poshtë Maqedonisë. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 11:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori