Rrëfimet e Arturo Vidal: Nga uria që pësoi si fëmijë, te arrestimi i babait të tij dhe shumë skandale (FOTO LAJM)

Arturo Vidal ka një karrierë të pasur në futboll duke luajtur për ekipe të mëdha si Juventus, Bayern, dhe Barcelona, shkruan Albeu.com.

Po ai mbahet mend për shumë skandale, si alkoli kumara dhe jeta e tij private ka qënë jo normale për një futbollist.

Më poshte keni disa skandale dhe histori personale të Vidalit.


“Gjëja e parë që më vjen në mendje kur mendoj për fëmijërinë time është uria dhe ftohja që duhet të duronim”.

"Të jesh futbollist ishte një detyrim sesa një ëndërr. Unë isha 14 vjeç dhe një ditë nëna ime u kthye plotësisht e rraskapitur dhe unë mendova. Kjo nuk mund të ndodhë përsëri. Unë duhet të bëhem futbollist në çdo mënyrë. Dhe vendosa të bëj tre, katër, dhjetë herë më shumë përpjekje se kushdo në stërvitje për të arritur objektivin".

Në rrëfimin e tij të fëmijërisë, Arturi injoron Erasmus, babanë e tij për të problemeve me alkoolin.

ditën e prezantimit me Bayernin, policia arrestoi babanë e tij për mbajtje të drogës dhe armëve. Fraza me të cilën Arturo shpërndau çështjen duke thënë:

"Ai e ka jetën e tij unë kam timen. Ai është i moshuar dhe e di se çfarë po bën. Unë vetë kam një familje me gruan, dy fëmijët dhe nënën time.


As jeta Vidalit nuk ka qenë imune ndaj polemikave. Disa prej tyre kanë qenë shumë të njohura. E para që ai mbahet mend është në vitin 2007, në Kupën Botërore U-20 në Kanada. Ai u arrestua dhe u prangos pas një zënke me policinë, të cilën Vidal dhe kolegët e tij e akuzuan për përdorim të shprehjeve raciste.

Katër vjet më vonë, i shoqëruar nga Gonzalo Jara, Jean Beausejour, Carlos Carmona dhe Jorge Valdivia, ai u shfaq i dehur në ekip pasi mori pjesë në pagëzimin e djalit të Valdivia. Të gjithë u ndëshkuan me 20 ndeshje pa veshur La Roja, megjithëse, pasi kërkuan falje, dënimi më në fund u ul në pesë ndeshje.


Në të njëjtin vit, imazhe të tjera të tij me simptoma se kishin pirë gjatë një grumbullimit të ekipit kilian, e vendosën atë në syrin e uraganit. Këtë herë ai u shoqërua nga Gary Medel. Ata u shfaqën në një video me modelen kolumbiane Monica Jimenez, asokohe partnere e ish-lojtarit të Sevillas. Kam pirë dy gota, kam pasur një aksident. Unë rrezikova jetën e gruas time, të shumë njerëzve. Me vjen shume keq.

Por nuk ishte e fundit. Në vitin 2015, ditë përpara finales së Copa America, Vidal pësoi një aksident automobilistik.

Fotot e Ferrarit të tij të shkatërruar menjëherë u bënë virale. Mesfushori nuk mori asnjë ndëshkim dhe mbajti një konferencë për shtyp për të kërkuar falje.

"Unë piva dy gota, atëherë pata një aksident që të gjithë e dinë. Kam rrezikuar jetën e gruas time, të shumë njerëzve. Më vjen keq", tha ai përmes lotëve.

Vidal është i njohur për stilin e tij të lojës luftarak dhe ai krenohet me të. Ai shpërtheu ndaj Gjyqtarit në ndeshjen ndaj Realit kur u ndëshkua me të kuq.

"Dy gola offside, kartoni jo i kuq ndaj Casemiros, i cili duhej të ndëshkohej para meje… A nuk quhet kjo grabitje e qartë? Tha Vidal në atë kohë. /albeu.com/Shtuar më 06/05/2020, ora 19:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori