Sa vlen Kombëtarja e Anglisë (FOTO LAJM)

Joe Hart - Man.City 25 milionë paund
Anglia është vendlindja e futbollit dhe një nga vendet ku zhvillohet loja më e bukur dhe spektakolare, por sërish Kombëtarja e "Tre Luanëve" nuk ka mundur të arrijë në nivelet më të larta në arenën ndërkombëtare. Edhe pse në vitet e fundit futbolli britanik ka marrë një hov të madh sërish vendet që dominojnë futbollin janë Spanja, Gjermania, Brazili, Italia, Argjentina etj.

Edhe përsa i përket vlerës së futbollistëve Anglia rënditet pas Gjermanisë, Spanjës dhe Belgjikës dhe le pas Italinë e Prandellit. Lojtari më i shtrenjtë te Anglia është Wayne Rooney dhe Jack Wilshere me 35 milionë paund vlerë kartoni, ndërsa më i liri Phil Jagielka me 8 milionë.

Në total Kombëtarja e Anglisë vlen 225 milionë paund. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2013, ora 18:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori