Senna, përkujtimi special i Corinthians (FOTO LAJM)

Para ndeshjes së Kupës, e fituar 3-0 kundër Nacional, futbollistët e Corinthians kanë përkujtuar 20-vjetorin e ndarjes nga jeta të Ayrton Senna-s, ish piloti legjendar i Formula 1.

Futbollistët u futën në fushë me kaska të verdha me shirita jeshilë dhe blu, si flamuri brazilian.

Kampioni i Formula 1 ishte tifoz i flaktë i skuadrës nga San Paolo. /albeu.com/
Shtuar më 01/05/2014, ora 11:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori