Serie A, ja klasifikimi i asistmen-ëve (FOTO LAJM)

2 asist: Osvaldo (Inter)
Pëlqej
Kur jemi një ditë pas mbylljes së javës së tretë të Serie A dhe disa orë para javës së katërt del edhe rënditja e futbollistëve që kanë dhënë më shumë asiste deri tani.

Rënditja kryesohet nga Osvaldo i Interit, Abate i Milanit dhe Jorquera i Parmës me 2 asiste pas 3 javësh kampionat, ndërsa me nga një asist janë plot 29 futbollistë por skuadra me më shumë prezenca është Interi me 4 lojtarë. /albeu.com/
Shtuar më 23/09/2014, ora 11:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori