Serie A, të gjitha transferimet zyrtare (FOTO LAJM)

ATALANTA
Blerje: Biava (Lazio, s.), Benalouane (Parma, d.), Dramé (Chievo, s.), Boakye (Juventus, p.), Spinazzola (Juventus, p), Napol (Lorient, d.), Bianchi (Bologna, p.), Susnjara (Nogomenni Klub Domzale, d.), Cigarini (Napoli, r.c.), Livaja (Inter, r.c.), Gouano (Juventus, r.c.), D'Alessandro (Roma, d.), Cherubin (Bologna, p), Canini (Genoa, d.), Redolfi (Como, f.p.), Gatto (Lanciano, f.p.), Zanotti (Virtus Entella, f.p.), Contini (Juve Stabia, f.p.), Troisi (Melbourne Victory, f.p.), Ardemagni (Carpi, f.p.)
Shitje: Capelli (Cesena, p.), Cazzola (Cesena, p.), Marilungo (Cesena, p.), Giorgi (Cesena, p.), De Vita (Verona, r.c.), Livaja (Rubin Kazan, d.), Troisi (Juventus, r.c.), Colombi (Cagliari, d.), Zanotti (Carrarese, p.), Caldara (Trapani, p.), Gouano (Rio Ave, p.), Konè (Avellino, p.), Nica (Cesena, p.), Minotti (Crotone, p.), Milesi (Pro Vercelli, p.), Agazzi D. (Lanciano, p.), Conti A. (Lanciano, p.), Miori (SudTirol, p.), Emmanuello (Pro Vercelli, p.), Tonon (Bassano Virtus, p.), Magnaghi (Unione Venezia, p.), Varano (Unione Venezia, p), Mangni (Latina, p.), Almici (Latina, p.), Lucchini (Cesena, d.), De Luca (Bari, p.), Contini (Bari, p.), Savi (Atalanta, p.), Djibo Badj (Paganese, p.), Scozzarella (Trapani, p.), Palma (Cittadella, p.), Gatto (Virtus Lanciano, p.), Seveso (Varese, p.), Siani (Varese, p.), Malaccari (Savoia, d), Pezzi (Carpi, p.), Delledonne (Carpi, p.), Bentancourt (Bologna, p.), Ardemagni (Spezia, p), Brienza (Cesena, d).
Pëlqej
Merkatoja verore e futbollistëve vazhdon të jetë e hapur dhe orë pas ore bëhen blerje-shitje të ndryshme. Edhe Serie A, megjithëse jo në nivelin e Premier Leagues, La Ligas apo Bundesligas, vazhdon të jetë aktive.

Portali Albeu ka ndjekur hap pas hapi të gjitha shit-blerjet e 20 klubeveSerie A dhe ju sjell në foto-galerinë e mësipërme të gjitha lëvizjet zyrtare deri në momentin që flasim. /albeu.com/
Shtuar më 15/08/2014, ora 10:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori