Serie A, Top 15 objektivat e merkatos së janarit (FOTO LAJM)

Yan Sommer (Basel) - Fiorentina
Edhe pse sezoni futbollistik pop hyn në fazën e tij më të nxehtë dhe merkatoja e dimrit do disa javë që të vijë sërish klubet e Serie A vijojnë punën e tyre në merkato. Drejtuesit e kanë të ndaluar transferimin e lojtarëve gjatë kësaj periudhe por nuk e kanë të ndaluar monitorimin dhe bisedimin me ta. Pas lajmit të "AS" se Adil Rami ka gjetur akordin me Milan dhe mund të jetë në Milano që ditën e premte, portali Albeu.com ju sjell në vëmëndje Top 15 objektivat e skuadrave të Serie A për merkaton e ardhshme.

Disa prej tyre janë emra të njohur të futbollit europian dhe jo vetëm, ndërsa një pjesë tjetër janë duke shpërthyer me skuadrat aktuale duke tërhequr vëmëndjen edhe të klubeve jashtë Italisë. /albeu.com/

Shtuar më 08/10/2013, ora 18:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori