SHBA-të nxjerrin "përbindëshin" 4.2 miliard dollar, dridhen Rusia dhe Kina (FOTO LAJM)

Marina e SHBA-ve ka futur në përdorim një "përbindësh" të vërtetë të oqeaneve duke treguar se nuk ka fuqi në botë që mund ta konkurrojë sa i përket ushtrisë.

Destrojeri i klasit "Zumëalt" me vlerë 4.24 miliard dollar është i treti i llojit të tij dhe duket i pakonkorrueshëm në profilin e tij, shkruan Albeu.com.

Destrojeri është i pajisur me teknologjinë më të fundit të mbrojtjes ajrore, ndërkohë që projektuesit e kanë menduar si një lundrues që do të zëvendësojë anijet e luftës, të cilat deri mbështesin me zjarr zbarkimin e trupave nga deti në tokë. /albeu.com/

Shtuar më 18/01/2019, ora 23:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori