Shënoi një super gol, kjo është nota për Ronaldon (FOTO LAJM)

Juventusi ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bolognan dhe kanë rimarrë kryesimin në Serie A.

Në minutën e 20’ ishte Cristiano Ronaldo trullosi mbrojtjen me "biçikletën" e tij të famshme, ndërsa më pas realizoi një gol të bukur duke mposhtur edhe portierin kundërshtar.

Pas ndeshjes, "Whoscored" ka publikuar vlerësimin e lojtarëve ku portugezi u shpall më i miri duke marrë notën më të lartë (8.7).
Shtuar më 19/10/2019, ora 23:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori