Stadiumi i Inter, ja 5 modelet e Thohir (FOTO LAJM)

Etihad Stadium - Manchester
Veprimi i parë i Erick Thohir nuk lidhet me merkaton. Siç shkruan sot "Gazzetta dello Sport", prioriteti i presidentit të ri të Inter është projekti i stadiumit të ri. Takimi i djeshëm me kryetarin e bashkisë së Milano ka shërbyer për hedhjen e bazave të para dhe përcaktimi i zonës ku do të ngrihet impianti i ri: zona Rho, e cila do të presë edhe Expo 2015.

Pesë janë modelet në të cilat pritet të bazohet manjati indonezian në ndërtimin e stadiumit të ri të Inter dhe janë 5 prej stadiumeve më modernë për momentin në Europë. /albeu.com/
Shtuar më 17/11/2013, ora 12:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori