E FUNDIT/ Rama e refuzoi, Basha mbërrin në kohë në Presidencë, nis takimi me Metën
Statiskat e pjesës së parë mes Rusisë dhe Arabisë Saudite (FOTO LAJM)

Në stadiumin “Luzhniki” të Moskës po luhet ndeshja e parë e Kampionatit Botëror të futbollit, Rusi-Arabia Saudite.

Ka përfunduar pjesa e parë me avantazhin 2-0 të rusëve që kanë dominuar këtë 45 minutësh.

Në minutën e 12-të Juri Gazinski shënon golin e parë për Rusinë me një gjuajtje me kokë.

Rusët janë të papërmbajtshëm para publikut të tyre. Në të 43’-tën shënojnë dhe golin e dytë me anë të Cheryshev. /albeu.com/
Shtuar më 14/06/2018, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori