STATISTIKË / Edinson Cavani barazon me gola legjendën e PSG (FOTO LAJM)

Pëlqej
Sulmuesi urugajan, Edinson Cavani po bëhet një legjendë pë skuadrën franceze, PSG pasi ka shënuar afro 150 gola pas largimit nga Napoli

30-vjeçari që me ardhjen e tij në Paris në sezonin 2013/14 ka shënuar 158 gola me fanellë parisene, duke barazur edhe shifrat e Zlatan Ibrahimovic që ka shënuar po aq gola që kur u largua në sezonin 2015/16

Ai është bërë një ndër sulmuesit më të kërkuar në merkaton e trasnferimeve nga shumë skuadra evropiane dhe ato kineze që nuk kursejnë aspak në treg. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2018, ora 19:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori