STATISTIKË / Portieri i City-t e preku më shumë topin se katër lojtarët e United në derbi (FOTO LAJM)

Pëlqej
Manchester City fitoi mbrëmë derbin kundër Manchester United me shifrat 2-1 në "Old Trafford", ku bëri 14-të fitore radhazi me atë triumf

Diçka e veçantë në këtë ndeshje është se portieri brazilian i Manchester City, Ederson Moares e ka prekur topin më shumë se katër lojtarët e Nunited: Romelu Lukaku, Marcus Rashford, Jesse Lingard dhe Anthony Martial, shkruan Albeu.com.

Ai preku topin 41 herë, ndërsa Rashford 38, Martial 38, Lukaku 27 dhe Lingard 22.

Manchester City e shikon veten +11 pikë nga vendi i dytë që është Manchester United. /albeu.com/
Shtuar më 11/12/2017, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori