Stoke City - Manchester City, kjo është nota e Shaqirit (FOTO LAJM)

Manchester City ka marrë një fitore në trasnfertë ndaj Stoke City me rezultatin 0-2, ndeshje e vlefshme për javën e 30-të të Premier Leagues.

Golat në këtë takim për skuadrën e Pep Guardiolas u shënuan të dyja nga mesfushori spanjoll, David Silva (10′, 50′).

Lojtari më i vlerësuar i kësaj ndeshje ishte pikërisht spanjolli Silva, i cili u vlerësua me notë 9.1.

Në këtë ndeshje për Stoke luajti edhe Xherdan Shaqiri, i cili ishte ndër më të vlerësuarit tek vendasit me notën 6.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për dyshen, Kurt Zouma dhe Jese Rodriguez, të cilët u vlerësuan me notën 5.9. /albeu.com/

Shtuar më 12/03/2018, ora 23:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori