Studimi zbulon renditjen përfundimtare të Premier League (FOTO)

Një studim i një kompanie amerikane ka nxjerrë disa të dhëna shumë interesante për këtë sezon në Premier League. Arsenal do të fitojë kampionatin, Leicester do të përfundojë mes katër të parëve, Manchester United nuk do të kualifikohet në Champions dhe Norëich, Sunderland dhe Villa do të shkojnë në Championship.

Këto janë rezultatet që kanë dalë nga një studim i bërë në lidhje më mënyrën se si do të mbyllet sezoni aktual në Premier League.

Përllogaritja, e bërë nga një kompani amerikane statistikash, është arritur pasi çdo ndeshje e këtij sezoni është simuluar 10.000 herë.
Sipas studimit Arsenal ka 45.4% të mundësive për ta mbyllur kampionatin në vendin e parë, 3% më shumë se Manchester City.
Shtuar më 28/01/2016, ora 13:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori