Tifozë dhe jo vetëm, vajtojnë legjendën Diego Maradona (FOTO LAJM)

Tifozët në të gjithë botën kanë përjetuar dhimbjen e thellë me vdekjen e legjendës së futbollit Diego Maradona ditën e mërkurë.

Në këto fotografi të Reuters, përmblidhet lotët që po derdhen pa pushim për këtë idhull të miliona njerëzve, që nga fëmijët.

Njerëzit tek mblidhen për të mbajtur zi për vdekjen e legjendës së futbollit Diego Maradona, jashtë stadiumit Diego Armando Maradona, në Buenos Aires, Argjentinë më 25 nëntor 2020, jashtë stadiumit San Paolo në Napoli.

Shihen mbledhësit e mbeturinave që qajnë për vdekjen e futbollistit të madh Argjentinas Diego Maradona, në Obeliskun e Buenos Aires, Argjentinë; të tjerë në stadiumin Marcelo Bielsa, në Rosario, Argjentinë.

Dhjetëra fqinjët dhe tifozë pozojnë për fotografi përpara një banderolë ku shkruhej "Lagja ime", në lagjen me të varfra Villa Fiorito ku Maradona kaloi fëmijërinë e tij, në periferi të Buenos Aires, jashtë morgut ku po mbahet trupi i tij.

Fotografitë e legjendës së vonë të futbollit Diego Maradona shfaqen në Qendrën Kulturore Kirchner, në Buenos Aires, në Obeliskun e Buenos Aires, jashtë stadiumit Alberto J. Armando "La Bombonera".

Një fanellë e Maradona-s shihet në tribuna gjatë ndeshjes së Ligës së Kampionëve midis Atletico Madrid dhe Lokomotiv Moscoë në Madrid, Spanjë.

Më larg akoma, njerëzit mblidhen për të mbajtur zi për vdekjen e legjendës së futbollit argjentinas Diego Maradona jashtë stadiumit San Paolo në Napoli, Itali .
Shtuar më 26/11/2020, ora 09:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori