Tifozët e River Plate janë të çmendur, shikoni si e festojnë triumfin ndaj Bocas (FOTO LAJM)

Edhe pse finalja u zhvillua në Madrid, 6000 milje larg, skenat e dhunës dhe përplasjet nuk munguan.

Pas fitimit të Kupës Libertadores ndaj rivalëve të tyre të përjetshëm, Boca Juniors, uliganët e River Plate u mblodhën në një nga sheshet kryesore të Buenos Airesit duke shkaktuar trazira.

Mediat raportojnë se 3 efektivë policia u plagosë dhe më shumë se 20 persona u arrestuan. Policia përdori gaz lotsjellës dhe plumba gome për të mbrojtur veten kundër tifozëve të dhunshëm.
Shtuar më 10/12/2018, ora 13:30
CR7
e Hënë 10 Dhjetor 2018, Ora 16:19
Për të i edukuar këta huligan duhet me dënue klubin me 10 vjetë mos pjesëmarrës në lojëra të ndryshme për kup.
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori