Tifozët serbë sulmohen me thika në Shkup (FOTO LAJM)

Tifoz serb i sulmuar me thikë
Pëlqej
Tifozë të Crvena Zvezdës janë sulmuar me thika në qendër të Shkupit ditën e hënë, pas ndeshjes së basketbollit mes MZT dhe skuadrës serbe në kuadër të ABA Ligës, njofton portali serb Telegraf.

Njëri prej tyre ishte operuar në spital pasi ishte therur në gjoks, ndërsa një tjetër kishte marrë lëndime nën sy, transmeton Shqipmedia.

"Ishim ulur në restoran ne Çarshinë e vjetër dhe për dy minuta janë paraqitur 15-20 veta me thika dhe shkopinj dhe pa asnjë provokim nga ana jonë filluan të na sulmojnë", ka thënë tifozi serb Stefan Jovanoviçc.

Portali serb thekson se, bëhet fjalë për një grup shqiptarësh, që kishte sulmuar tifozët e Zvezdës. /albeu.com/
Shtuar më 11/11/2015, ora 11:30
naser
e Mërkurë 11 Nëntor 2015, Ora 12:33
hade rren hajdepa provokim kurr shqipetari ste sulmon por ke provoku more idiot
Tulanti
e Mërkurë 11 Nëntor 2015, Ora 23:15
Ma provokator dhe me Barbar se ju ska o race e Derrit eger o bish ma e flliqur nbot.
Bishat jan me te mira se ju
ooiur
e Enjte 12 Nëntor 2015, Ora 13:40
rren koft edhe e kullume ate.
Ju jeni fare e ndyt edhe kur ju sulmojn vllaznit tuja sllavet pa identitet te maqedonis, ju do te thoni jemi sulmue nga shqiptaret.
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori