Titulli në La Liga, ja kalendari i 3 pretendentëve (FOTO)

Pas humbjes së Barcelonës ndaj Sociedadit gara për titull në La Liga është hapur. Tashmë diferenca mes Barcelonës dhe Atletikos është vetëm 3 pike.

Në Spanjë kanë nisur që të bëjnë llogaritë se cila nga skuadrat ka më shumë shanse për titullin bazur në ndeshjet e ngelura.

Sfidat e mbetura për 3 skuadrat

Ndeshjet e Real Madridit deri në fund të kampionatit: Getafe (transferte), Villarreal (shtepi), Rayo (transferte), Real Sociedad (transferte), Valencia (shtepi) dhe Deportivo (transferte).

Ndeshjet e Barcelonës deri në fund të kampionatit: Valencia (shtepi, Deportivo (transferte), Sporting Gijon (shtepi), Betis (transferte), Espanyol (shtepi) dhe Granada (transferte).

Ndeshjet e Atletico Madridit deri në fund të kampionatit: Granada (shtepi), Bilbao (transferte), Malaga (transferte), Vallecano (shtepi), Levante (transferte) dhe Celta Vigo (shtepi).
Shtuar më 10/04/2016, ora 11:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori