Top 10 "Dhjetat" e historisë së futbollit (FOTO LAJM)

Glenn Hoddle - Angli
Ata janë të dy numra 10 dhe duke filluar nga sezoni i ardhshëm do të luajnë të dy për Barcelonën. Lionel Messi është dhjeta e Argjentinës, ndërsa Neymar dhjeta i Brazilit. Që të dy mbajnë mbi shpinë në kombëtare numrat e dy legjendave të futbollit: Maradona dhe Pele.

Por dhjeta te Barcelona e ka një pronar: ai është Lionel Messi, katër herë fitues i "Topit të Artë", ndërsa 21-vjeçari brazilian duhet të tregojë se është me të vërtetë një prej talenteve më të mëdha të futbollit modern.

Por kush janë Top 10 "dhjetat" e historisë së futbollit. A është edhe Neymar mes tyre? Këtyre pyetjeve i ka dhënë përgjigje Jamie Redknapp, ish futbollist anglez dhe aktualisht i Sky Sports dhe Daily Mail. /albeu.com/

Shtuar më 04/06/2013, ora 12:40
albi M
e Martë 4 Qershor 2013, Ora 18:06
futja kot, edhe nga gjithe keta numra 10, nuk dilte dot edhe Lothar Mathaeus, po do dilte Bergkamp dhe Hoddle... hajt mo
lindi
e Dielë 9 Qershor 2013, Ora 23:42
hahahahaha po fenomenin si ka mundesi qe nuk eshte hahahhah
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori